Tasarrufa Dayalı Finansman Sektörü

Tasarrufa Dayalı Finansman Sektörü Nedir?

 

Tasarrufa dayalı finansman sektörü çok büyük bir ihtiyaç sonucu ortaya çıkmış ve insanların hayallerine kolayca ulaşabilmeleri için hizmet veren bir sektördür. Bu sektör içerisinde hizmet veren şirketler, müşterilerinin ev ve araba sahibi olma isteklerini, onların bütçelerine uygun ödeme koşullarıyla gerçekleştirmeye çalışırlar. Özellikle son yıllarda, insanların çok fazla yöneldiği bu sektör binlerce insanın hayalini çok kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine vesile oldu.

Tasarrufa dayalı finansman sektörü için 2019 yılına ait bir veri şöyle: “Tasarrufa dayalı finansman sistemiyle faaliyet gösteren 17 şirket, bu yılın 9 ayında 110 bin 955 yeni müşteri kazandı ve bu dönemde sistemde bulunan 28 bin 618 kişi de konut ya da taşıt sahibi oldu.”

Banka Kredisi ve Tasarrufa Dayalı Finansman Arasındaki Fark Nedir?

Tasarrufa dayalı finansman ve banka kredisi arasındaki en temel fark hayallerinize ulaştığınız zaman cebinizden çıkan toplam para miktarı arasındaki büyük uçurumdur. Çünkü bankalar faiz sistemi üzerine kuruludur ve bu yüzden de kredi çeken kişilerin omzuna çok fazla yük bindirilir. Tasarrufa dayalı finansman sektöründeyse asla ama asla faiz yoktur. Bu sayede hayallerine kavuşmak isteyen herkes için her şey kolaylaşır.

Bunun yanı sıra bankalar sizden kefil, peşinat ve yüksek taksitler beklerken tasarrufa dayalı finansman sektöründe hizmet veren şirketlerin böyle beklentiler içinde olmaması büyük bir avantaja ve kolaylığa dönüşüyor.

Asgari ücret kazanan birinin bile ev ve araba sahibi olabilecek olması da banka kredisi ve tasarrufa dayalı finansman sektörü arasındaki en büyük farkların başında geliyor. Çünkü ödeyeceğiniz taksitler sizin ödeme gücünüze göre hazırlanıyor ve taşıyamayacağınız bir yükü de sırtlamamış oluyorsunuz. Böylelikle her bütçeye uygun bir çözüm de üretilmiş oluyor.

Tasarrufa Dayalı Finansman Sektörü Güvenilir Mi?

Yıllardır devam eden bu sektör içerisinde ufak tefek problemler yaşanmış olsa da ciddi sorunlarla karşılaşılmadı ve her geçen gün de mutlu müşterilerin sayısı artıyor. Fakat yine de bu sektör için güven en önemli meselelerden biri. Bu noktada yapmanız gereken en gerekli şey hizmet alacağınız şirketleri çok iyi araştırmak olacaktır. Örneğin Tasarruf A.Ş.’nin bu sektöre getirdiği bir yenilik olan sigorta güvencesi var. Bu güvence sektörde ilk ve tek. Bu ilk sayesinde de birçok insan hayallerine hem kolayca kavuşuyor hem de güven problemi yaşamıyorlar.

Paylaş