Tasarruf A.Ş. Tasarrufa Dayalı Finansman

Tasarrufa Dayalı Finansman Mı? Banka Kredisi Mi?

Eğer amacınız kolayca ev sahibi olmak ve çok büyük borçların altına girmemekse bu soruya çok açık ve net bir şekilde “Tasarrufa dayalı finansman sektörü” cevabını verebiliriz. Çünkü banka kredisi çektikten sonra geri ödenecek miktar faiz oranı yüzünden oldukça yüksektir ve bankalar faiz oranı üzerinden kâr elde ederler. Özellikle günümüzde artmış olan faiz oranlarının yükünü de her zaman krediyi çeken kişiler taşırlar. Ve neredeyse iki ev/araba fiyatına bir ev/araba sahibi olabilirler. Yıllarca ödeyecekleri yüksek taksitleri sırtlamış olurlar ve tüm bu ödeme sürecinde çok büyük zorluklar çekerler.

Tasarrufa Dayalı Finansman Sektöründe Faiz Var mı?

Ancak ve ancak tasarrufa dayalı finansman sektöründen hizmet alırsanız faiz ödemezsiniz. Yalnızca hizmet bedeli adı altında çok düşük yüzdelerde bir ücret ödenir ki hizmet aldığınız firmalar da bu sayede ayakta dururlar.

Banka kredisi aldığınız takdirde ödeyeceğiniz taksit miktarını banka kendi belirler ve bu taksitler de oldukça yüksek olur. Tasarrufa dayalı finansman sektöründe ise sizin bütçenize göre taksitler oluşturulur.

Bir banka kredisi çekmek istediğinizde sizden maaş bordrosu, kefil vb. isteklerde bulanacaklardır. Bu istekleri karşılayamadığınız zaman ise size kredi vermeyeceklerdir. Fakat tasarrufa dayalı finansman da sizden kefil veya peşinat istenmez. Bu imkândan her bir birey yararlanmak istemesi durumunda yararlanabilir.

Banka kredisi kullanmak isteyenler için bir diğer problem de peşinatınızın olmasıdır. Fakat tasarrufa dayalı finansman sektöründe peşinat ödeme zorunluluğunuz olmadan ev ya da araç sahibi olabilirsiniz.

Tasarrufa Dayalı Finansman Sektöründe Taksit Seçenekleri

Tasarrufa dayalı finansman sektöründe ödeyeceğiniz taksit miktarı tamamen size bağlı. Çünkü bu sistem tamamen müşterilerinin bütçelerini yormamak üzerine kurulu. Yapılacak ödeme planları sizinle beraber, sizinle konuşularak yapılıyor ve ödeyeceğiniz evin tutarı sizin istediğiniz miktarlarda taksitlere bölünüyor.

Her ay ödeyeceğiniz küçük taksitlerle ev ya da araç sahibi olmak tasarrufa dayalı finansman sayesinde sizin tasarrufunuzda olan bir şey. Hayallerinizi gerçekleştirmek için banka kredilerine asla muhtaç değilsiniz. Bir evin veya aracın fiyatı neyse, daha fazlasını ödemeden onlara sahip olabilirsiniz.

Paylaş