Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Tasarruf Nedir? Tasarruf Nasıl Yapılır?

Tasarruf yöntemleri kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Para tasarrufu yaparak ev hayalinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Peki tasarruf nedir? Nasıl tasarruf yapılır? Yapacağınız tasarrufla nasıl ev sahibi olabilirsiniz?

Her gün tasarruf yapmanın yolları bulduğunuzda daha hızlı birikim yapmanız kolaylaşacaktır.

Tasarruf Ne Demek?

Tasarrufun sözlük anlamı;

  • (bir şeyi) dilediği biçimde kullanma yetkisi, kullanım.
  • parayı ya da tüketilecek herhangi bir şeyi dikkatli kullanma, idareli harcama.

TDK’ya göre bunlara tasarruf denir?

Tasarrufun anlamı için aslında parayı bir şekilde idareli harcamadır. İdareli para harcama ve uygun yöntemler sizi kısa sürede ev ve araba sahibi de yapabilir. Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Tasarruf yöntemleri sayesinde nasıl tasarruf yapacağınızı hızlıca bulabilirsiniz.

Tasarruf Nedir ve nasıl yapılır?

Tasarruf anlamı; harcamalardan kısılan veya bütçenizden yapılan giderlerden arta kalan tutardır. Tasarruf artırılan tutar ile yeni yatırımlar yapmak amacıyla kullanılmaktadır.

Tasarrufun başka bir karşılığı da birikimdir. Maaş veya gelirlerden yapılan tasarruf ile ev veya araba almak da mümkündür. Tasarruf edilen tutarın miktarına bakılmaksızın bir yatırıma yönlendirilmesi ev veya araba almak için yapılacak ilk işlemdir.

Faizsiz ev almak için tasarrufların taksit olarak ödenebildiği imkanlar bulunmaktadır. Bu sistemde ödemek istediğiniz taksit tutarını bütçenize göre ayarlayabiliyorsunuz. Sisteme girmek için kefil ve zorlayıcı koşullar yoktur. Tasarrufla ev veya araba alınan yöntemlere katılmak sizi bir açıdan zorunlu birikime yönlendirmiş olacaktır.

Ev Almak İçin Tasarruf Yöntemleri Nelerdir?

Ev Almak İçin Tasarruf yöntemlerini iyi belirlemek lazım. Kirada oturan veya yatırım yapmak isteyenler yapmış oldukları tasarrufları ev almak için taksite bağlamalıdır.

Tasarruf etmek için acil olmayan ve keyfi harcamaları olabildiğince düşürülmesi gerekir.

Tüketimde tasarruf nedir?

Tasarruf sözlük anlamı itibariyle tüketilecek herhangi bir şeyi dikkatli kullanmadır. Bu da bize evde tüketilen elektrik, su, telefon, doğalgaz, enerji tasarrufu gibi giderlerde bilinçli tüketici olmamızı hatırlatıyor. Bu harcamalar da yapılacak idareli yöntem büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Tasarruf edilen tutarların ise yatırıma yönlendirilmesi önem arz etmektedir. Ev almak için tasarruf yapılabilecek alanlar büyük bir yatırım kanalıdır. Bir yandan tasarruf ederken diğer yandan alacağınız evin borcunu bitirmiş olursunuz.

Tasarrufla ev alma hakkında www.tasarruf.com.tr sitesinden bilgi alabilirsiniz. Bu sistemde kısa sürede yeni evinize veya hayalinizdeki arabaya sahip olabilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde faiz yükü olmadan.

Konut Kredisi ile Ev Almak

Bankalardan konut kredisi kullanarak ev almak oldukça yüksek maliyetlidir.

250 bin liralık bir ev için 10 sene vadeli banka kredisi kullanmak aylık 4000 – 5000 Lira taksit ödemesi demektir.

10 yılın sonunda bankaya geri ödediğiniz toplam tutar ise 450 bin ila 560 bin lira arasında olacaktır. Bunun anlamı bankaya aldığınız evden bir tane hediye etmiş olmaktır.

Konut kredisi kullanımında dezavantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Yüksek Faiz Ödemesi
  • Dosya Masrafları
  • Komisyon Ücretleri
  • İpotek Masrafları
  • Kefil Bulma Sıkıntısı
  • İcra Riski

Tüm bunlar dikkate alındığında faizsiz ve masrafsız ev almanın en kolay yolunun bu sisteme girmek olduğu görülecektir.

Bankaya ödeyeceğiniz faiz ve diğer masraflarla bu yöntemle en az iki tane ev alabiliyorsunuz. Tasarrufla ev alma sistemine bu açıdan bakıldığında çok büyük bir avantaj sağladığı görülmektedir.

Tasarrufla Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Gelirinizden birikim etmiş olduğunuz tutarlar kendi başına küçük görülebilir. Fakat bu tasarrufların düzenli bir ödeme planına bağlanarak yatırıma dönüşmesi yeni evinizin kapısını aralayacaktır. Bu yöntemde ödemek istediğiniz taksit tutarını kendi kararınızla belirliyorsunuz. Bu sistemde faiz ödemeden evinizin gerçek değerini ödüyorsunuz.

Sisteme girmek için peşinat veya uğraştıran prosedürlere gerek kalmıyor.

Tasarrufla ev sahibi olma yöntemi ile doğrudan evinizin borcunu ödüyorsunuz.

Tasarruf yaparak ev sahibi olma yönteminde bir miktar birikim, ev veya araba almanızı hızlandıracaktır.

Taksitle ev alma yöntemlerinde peşinat zorunlu değildir. İsterseniz elinizde varsa bir miktar paranızı peşinat olarak da ödeyebilirsiniz.

Peşinat ödemek ev veya araba sahibi olma sürenizi ve kalan borcunuzu kısa sürede bitirmek anlamına gelmektedir.

Ev veya araba almak için katıldığınız planlarda her ay noter eşliğinde çekilişler düzenlenir. Bu yöntemle de şanslıysanız ilk aydan evinizi teslim alabilirsiniz.

Bu sistemde ev veya arabanızın teslim tarihini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Tasarruf AŞ, hakkında detaylı bilgi almak için 444 4 404 numaralı hattı arayabilirsiniz. İnternet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sizi en yakın Tasarruf AŞ şubesine bekliyoruz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Kampanyalarımızdan haberdar olmak için Tasarruf AŞ Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Paylaş