Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Tasarruf Nedir? Tasarruf Nasıl Yapılır? Tasarruf Yöntemleri

Tasarruf nasıl yapılır? Tasarruf yöntemleri kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz. Para Tasarrufu Yapmanızı Sağlayacak Pratik Bilgi sizi ev hayalinize bir adım daha yaklaştıracaktır.

Her gün tasarruf yapmanın yolları bulduğunuzda daha hızlı birikim yapmanız kolaylaşacaktır.

Tasarruf nasıl yapılır?

Tasarruf yöntemleri sayesinde nasıl tasarruf yapacağınızı hızlıca bulabilirsiniz.

Tasarruf; harcamalardan kısılan veya bütçenizden yapılan giderlerden arta kalan tutardır. Tasarruf genel olarak artırılan tutar ile yeni yatırımlar yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Tasarrufun diğer bir deyimi ise birikimdir. Maaş veya gelirlerden yapılan tasarruf ile ev veya araba almak da mümkündür. Tasarruf edilen tutarın miktarına bakılmaksızın bir yatırıma yönlendirilmesi ev veya araba almak için yapılacak ilk işlemdir.

Faizsiz ev almak için tasarrufların taksit olarak ödenebildiği sistemler bulunmaktadır. Bu sistemde ödemek istediğiniz taksit tutarını bütçenize göre ayarlayabiliyorsunuz. Sisteme girmek için kefil ve zorlayıcı koşullar yoktur. Tasarrufla ev veya araba alınan sistemlere dahil olmak sizi bir açıdan zorunlu tasarrufa yönlendirmiş olacaktır.

Ev Almak İçin Tasarruf Yöntemleri Nelerdir?

Ev Almak İçin Tasarruf yöntemlerini iyi belirlemek lazım: Kirada oturan veya yatırım amaçlı ev almak isteyenler yapmış oldukları tasarruflarını öncelikle ev almak için taksite bağlamalıdır. Tasarruf etmek için acil olmayan ve keyfi harcamaların olduğunca minimum seviyeye düşürülmesi gerekir. Ev veya diğer yaşam alanlarında elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi faturalı giderlerde bilinçli tüketici olmak büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Tasarruf edilen tutarların ise yatırıma yönlendirilmesi önem arz etmektedir. Ev almak için tasarrufların taksit olarak ödendiği sistemde büyük bir yatırım kanalıdır. Bir yandan tasarruf ederken diğer yandan alacağınız evin borcunu bitirmiş olursunuz. Tasarrufla ev alma olanakları hakkında detaylı bilgilere www.tasarruf.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu sistemde kısa sürede yeni evinize veya hayalinizdeki arabaya sahip olabilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde faiz yükü olmadan.

Konut Kredisi ile Ev Almak

Bankalardan konut kredisi kullanarak ev almak oldukça yüksek maliyetlidir. Şöyle ki 250 bin liralık bir ev için 10 sene vadeli banka kredisi kullanmak aylık 4.000 ila 5.500 TL arasında taksit ödemek anlamına gelmektedir.

10 yılın sonunda bankaya geri ödediğiniz toplam tutar ise 450 bin ila 560 bin lira arasında olacaktır. Bunun anlamı bankaya aldığınız evden bir tane hediye etmiş olmaktır.

Konut kredisi kullanımında dezavantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Yüksek Faiz Ödemesi
  • Dosya Masrafları
  • Komisyon Ücretleri
  • İpotek Masrafları
  • Kefil Bulma Sıkıntısı
  • İcra Riski

 

Tüm bu olumsuzluklar dikkate alındığında faizsiz ve masrafsız ev almanın en kolay yolunun bu sisteme girmek olduğu görülecektir. Bankaya ödeyeceğiniz faiz ve diğer masraflarla birlikte bu sistemden en az iki tane ev alabiliyorsunuz. Tasarrufla ev alma sistemine bu açıdan bakıldığında çok büyük bir avantaj sağladığı görülmektedir.

Tasarrufla Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Gelirinizden tasarruf etmiş olduğunuz tutarlar kendi başına küçük görülebilir. Fakat bu tasarrufların düzenli bir ödeme planına bağlanarak yatırıma dönüşmesi yeni evinizin kapısını aralayacaktır. Üstelik bu sistemde ödemek istediğiniz taksit tutarını kendiniz belirliyorsunuz. Bu sistemde faiz ödemeden evinizin gerçek değerini ödüyorsunuz.

Sisteme girmek için peşinat veya uğraştıran prosedürlere gerek kalmıyor. Tasarrufla ev sahibi olma sisteminde ekstra bir masraf ödemeden doğrudan evinizin borcunu ödüyorsunuz. Tasarrufla ev sahibi olma sisteminde bir miktar birikimin olması ise ev veya araba hayalinize daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sistemde peşinat zorunlu olmamasına rağmen isteğiniz doğrultusunda mevcut birikiminizi peşinat olarak ödeme fırsatı bulunmaktadır. Peşinat ödemek ev veya araba sahibi olma sürenizi ve kalan borcunuzu kısa sürede bitirmek anlamına gelmektedir. Tasarrufla ev veya araba alma sisteminde bulan gruplara giriş yaptığınızda her ay noter eşliğinde düzenlenen çekilişlerde şanslıysanız ilk aydan evinizi teslim alabilirsiniz. Bu sistemde ev veya arabanızın teslim tarihini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin faizsiz ev ve senetle araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz ev şekilde sahibi olun haberi için tıklayın

Paylaş