Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Tasarruf İle Ev Alma Yöntemleri Tasarrufla Ev

Kredi ve finansman sağlayan bankaların arka planda faiz ile kendilerini finanse etmeye dayalı bir sistemleri mevcuttur. Kimileri buna tefecilik sistemi, kimileri ise faize dayalı bankacılık sistemi der. Profesyonel açıdan bakıldığında 1800’lü yılların sonu, 1900’lü yılların başlarında Avrupa’da yaşayan ve bankacılık sistemini geliştiren, bugün hala finans sektörüne yön veren ailelerin geliştirdiği bu sistem, bankalara para kazandırırken, insanlara faiz ödeme yükünü empoze eder.

Bankaların temel kazanç kaynakları kredilerdir. Kredi borçlanma oranının üzerinde kredi satışı gerçekleştiren her banka potansiyel müşterilerine ulaşmak ve onlara kredi satmak için çaba sarf eder. Başarılı oldukları durumda da borç ve kazanç arasında kalan artı faiz miktarı bankanın karı olur. İşte bu sistemde kaybeden her zaman krediyi kullanan ve faizi ödeyen kesimdir.

Kimi zaman bir ev, kimi zaman bir dükkan, kimi zaman ise bir arsa için tasarrufta bulunmak yerine kredi kullanarak mal, mülk sahibi olunması insanı faize mahkum eder. Bu durumdan kurtulmanın mümkün olduğundan haberdar olmayanlar için, küçük ama değerli ve yalnızca dört soruya yanıt vererek cevap buluyoruz.

Faizsiz Ev Kredisi Var Mı?

İnsanların en çok merak ettiği şey krediden kurtulmak olurken bununla alakalı yeterli araştırmayı yapmadıkları aşikar. Peki, faizsiz ev kredisi diye bir seçenek var mı? Cevap, Hayır! Nasıl olur dediğinizi duyar gibiyiz. Katılım bankalarının faizsiz kredi verdiğini iddia eden bir kısım ve bir kesim olduğu doğru.

Ancak temel olarak bakıldığında bu bankalar sizden faiz almasa bile tam olarak bir faiz geliri kadar ‘kâr payı’ alıyorlar. Peki, 100 birimlik bir eve 150 birim ödemek ve bunun 50 birimini kâr payı olarak adlandırmakla aynı evi 100 birim kredi ve 50 birim faiz ile almak arasında bir fark var mı? Var diyorsanız yanılıyorsunuz.

Zira faizin adı değişse de sistemi değişmez. Bu nedenle adı faiz olmasa bile hala aynı oranda bankaya ödeme yapmak zorunda kalıyorsanız bilin ki yanlış yoldasınız. Çünkü faizsiz ev kredisi yoktur.

Peşinatsız Ev Alınabilir Mi?

Peşinatsız ev almak için izlemeniz gereken iki yol var, birisini son başlıkta inceleyeceğiz ancak ilkinden bahsedelim. Peşinat ödememenizi sağlayan ilk yöntem evin tüm bedelini nakit olarak ödemenizdir. Kulağa hoş gelmeyen ve çözüm üretmeyen bir cevap olduğunun farkındayız. Bu sebeple son başlığı tasarruf modeli ile ev alma yöntemleri ve buna dayalı sistemlerden haberdar olmanızı tavsiye ediyoruz.

Kredisiz Ev Alma Şansı Var Mı?

Kredisiz ev almak için nakit olarak tek seferde ödeme yapmak, elinizdeki paranın üzerine eş, dosttan borçlanmak ya da tasarruf modelleri ile ev alma yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Tasarruf ile Ev Alma Yöntemi Nedir?

Geride kalan üç sorudan aldığınız cevabın sizler için yeterli olmadığını, bankaların çıkmaz yolundan kurtarmadığını bildiğimiz için sizlere doğru yolu gösteren soruda ‘Tasarruf‘ kelimesini kullandık. Evet, tasarruf ev almak ve bir ev sahibi olmak için ana unsur. Peki, tasarruf modeli ve tasarrufa dayalı ev alma prensibi nedir diye soracak olursanız, cevap öncelikle gereksiz harcamalarınızı kesmektir.

Bu sayede en ufak peşinatınız olmasa dahi sizi ev sahibi yapabilecek olan Tasarruf AŞ ile yollarınızı kesiştirebilir ve hayalinizdeki evi kendi küçük tasarruflarınız ile gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Tasarruf AŞ, www.tasarruf.com.tr adresi ile hizmetine dayalı tüm bilgileri geçiyor ancak kısaca bahsetmek gerekirse, 24 ay ile 247 ay arasında taksitler ile dilediğiniz ödeme türüne, kendinize en uygun olanı seçmek kaydı ile dahil olarak;

  • Ev
  • Araba
  • Arsa
  • Dükkan

Sahibi olabilir ve bunu gerçekleştirirken zorlanmazsınız. Tasarruf AŞ tüm müşterilerine sigorta sunan ve sektörde bu anlamda tek olma özelliğini sunuyor.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin faizsiz ev ve senetle araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz ev şekilde sahibi olun haberi için tıklayın

Paylaş