Tasarruf İletişim Formu

Hemen
Bilgi Al

Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Tasarruf ile ev ya da araç almak kimler için uygundur?

Yüksek kredi maliyeti ödemek istemeyen, yeterli birikimi olmayan, faiz hassasiyeti bulunan ve ev, araç, arsa vb. alımlara ihtiyaç duyan herkes için uygundur.

Tasarruf ile ev ya da araç almanın avantajları nelerdir?

  • Faizin getirdiği ekstra maliyeti ortadan kaldırır.
  • Faiz ödemeden ilk aydan ev sahibi olma şansına sahip olursunuz.
  • Kendi birikiminizle uzun bir sürede alacağınız ev ya da aracı Tasarruf’la çok daha kısa sürede satın alabilirsiniz.
  • Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder.
  • Ödeme planında bulunan taksitler küçük miktarlarda ve kişilerin kendilerinin belirleyebileceği tutarlardadır.

Güvenceniz nedir?

Sektörde başka hiçbir şirkette bulunmayan HDI sigorta ve Tasarruf A.Ş. işbirliği ile oluşturulan Tasarrufum Güvende sigortası kişilere tasarruf ettikleri ve teslimatlarını henüz almadıkları süre zarfında biriken tutarı doğabilecek risklere karşı teminat altına almaktadır. Tasarrufum Güvende ilk yıl için size Tasarruf A.Ş.’nin hediyesidir.

Sadece çekilişle mi ev sahibi olunuyor?

Tasarruf ile 2 farklı şekilde ev/araç sahibi olabilirsiniz. Çekiliş, sadece bir gruba dahil olduğunuz Grup Tasarruf Planımız için geçerlidir. Bireysel Tasarruf Planımızda ise, çekiliş bulunmamaktadır. Kişi aylık gelirlerine göre ödeyeceği taksitleri, taksitlerin artışlı olup olmayacağını kendisi belirlemektedir.

Çekilişler nasıl gerçekleşiyor?

Siz sahip olmak istediğiniz ev ya da araç tutarınızı belirledikten sonra size özel ödeme planı Tasarruf uzmanlarımız tarafından belirleniyor. Grup Tasarruf planına dahil olup, ödemelerinize başladıktan sonra evinizi ya da aracınızı belirlenmiş olan teslim zamanınızdan daha erken alma şansınız her ay gerçekleşen erken teslim çekilişimizle (her grup için 6 şanslı kişiyi noter huzurunda yapılan çekiliş) gerçek oluyor.

Peşinat ödemek gerekli mi?

Peşinat zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Peşinat ödemek dahil olacağınız planda size daha da erken teslim avantajı sağlar.

İstediğim evi ya da aracı alabiliyor muyum?

Tasarruf A.Ş. hayallerinizdeki ev, araba, arsa vb. alımlarınızda siz tasarruf ederken, size finansman desteği sağlayan, %100 Türk sermayeli kurumsal bir şirkettir. Siz dilediğiniz evi ya da aracı istediğiniz yerden alabilirsiniz. Tapu veya ruhsat sizin adınıza düzenlenmektedir.

Maliyeti nedir?

Tasarruf A.Ş.’nin ödeme planlarında faiz gibi ek ödemeler kesinlikle yoktur. Örneğin; 100.000 TL’lik tasarruf planına dahil olduğunuzda bir defaya mahsus olarak sizden hizmet bedeli talep ediyoruz. Sektördeki en uygun Hizmet bedeli şirketimizde bulunmaktadır.

Evimi/ Aracımı Hemen teslim alabiliyor muyum?

Döneme özel kampanyalarımız ile erken teslim olanaklarımız bulunmaktadır (3 ayda teslimat) Aynı zamanda erken teslim çekilişlerimiz ile de hemen teslim fırsatı tanımaktayız.

Taksit ödemekte zorlanırsam ne olur?

Teslimatınızı henüz almadıysanız ve ekonomik zorluk içine girerseniz taksit öteleme imkânınız bulunmaktadır. Teslimat sonrasında taksit öteleme fırsatımız bulunmamaktadır.

Teslimat tarihi geldiğinde para kime ödenir?

Teslim zamanınız geldiğinde, size elden veya nakit ödeme yapılmamaktadır. Tasarruf sizin adınıza satıcıya banka hesabı üzerinden tüm evraklar tamamlandığında ödeme yapmaktadır.

Banka Sicilim Bozuk, Herhangi Bir Sorun Teşkil Eder mi?

Herhangi bir bankaya borcunuzun olması Tasarruf A.Ş. ile ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Tasarruf A.Ş. ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.

Peşinat olarak ev ya da araç verebiliyor muyum?

Tasarruf A.Ş planlarıyla ev ya da araç sahibi olmak isteyenler mevcut evlerini ya da araçlarını, Tasarruf A.Ş.’ nin bağımsız uzman eksperleri tarafından uygun görülmesi takdirde peşinat olarak verebilirler.

Ayrılmak İstediğimizde Tüm Ödemelerimizi Geri Alabiliyor muyuz?

Bu soruyu sözleşmemizde yer alan madde ile açıklamak isteriz; Sözleşmemize göre; “Müşterimizin zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkı olduğu Tasarruf A.Ş. tarafından kabul edilmiştir. Müşterimiz ayrılma talebini dilekçe ile Tasarruf A.Ş.’ ye ilettiği tarihten itibaren 60 (altmış) gün içerisinde, Müşterimizin ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler Müşterimize iade edilecektir.’’

Tasarruf Nedir?

Tasarruf, kişinin günlük yaşantısından gerekli olmayan harcamaları çıkartarak, kenara para ayırmak suretiyle yeni yatırımlar yapılmasını sağlamaktır.

Tasarruf A.Ş. kimdir?

Tasarruf A.Ş tasarrufa dayalı finansman sektöründe faaliyet gösteren, ev, araç, arsa, işyeri gibi kısaca hayaliniz her neye sahip olmak ve neyi başarmak ise sizi ona en hızlı, en uygun maliyetli ve en güvenli şekilde ulaştıran kurumdur.

Nasıl tasarruf yapabilirsiniz?

Birikim sahibi olmak, gelecek günlerde karşılaşabileceğiniz sorunlar için en iyi çözüm şeklidir. Bunun bilincinde olsak bile bazen para biriktirme konusunda zorlanırız. Nereden başlayacağımızı bilemeyiz ve biriktirmek için elimize para kalmadığından şikayet ederiz. Çünkü para biriktirme konusunda atladığımız birkaç nokta vardır. Eğer tasarruf etmez ve bir gelir – gider tablosu oluşturmazsanız, biriktirmeye de başlayamazsınız.

Tüm planlarımız çekilişli mi?

Bireysel tasarruf planlarımızda çekiliş uygulanmamaktadır. Müşterilerimiz teslimat öncesi ödemelerini ve teslimat sonrası ödemelerini kendileri belirliyor. Kişilerin bütçesine göre garanti teslim tarihi veriliyor. Öncesinde çekiliş yapılmıyor verilen teslim tarihinde teslimatını almış olmaktadır.

Hizmet bedeli nedir? Neden alınır?

Müşterimize verdiğimiz hizmetin karşılığında bir defaya mahsus alınan ücret hizmet bedelidir.

Kişisel olarak uzun bir sürede sahip olacağınız ev ya da araca Tasarruf A.Ş. ile daha kısa sürede ulaşırsınız. Tasarruf A.Ş. müşterilerinin teslimatlarını kendi biriktirecekleri süreden çok daha erken gerçekleştirmektedir. Müşterilerimiz tarafından bize ödenen hizmet bedeli; teslimatta, şube açılışlarımızda ve şirket giderlerimizde kullanılmaktadır.

Hizmet bedeli tutarı proje bedeline bağlı olarak güncel oranlar üzerinden hesaplanmaktadır.

Başvurudan ne kadar süre sonra para teslimat gerçekleşir?

Sözleşme ve ödeme planı dışında; çekiliş, taksit öteleme vb. işlemler süreç içinde değişimlere sebep olabilmektedir. Tüm bu durum ve gelişmeler teslimat tarihini etkilemektedir. Bu unsurların herhangi birinde farklılık olmadığı sürece sözleşmede yer alan teslim tarihinde teslimat gerçekleştirilir.

Tasarruf Planına başlangıç yapmak için SGK şartı var mıdır?

Tasarruf A.Ş’de bir projeye dahil olmanız için SGK ya da BAĞKUR zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tapu ya da ruhsat kimin adına düzenlemektedir?

Tapu ya da ruhsat projeye kayıt olan müşterimizin adına olacak şekilde düzenlenmektedir.

Tasarruf A.Ş ile nasıl ev/araç sahibi olursunuz?

İlk adım www.tasarruf.com.tr web sitemizden, bilgi formunu doldurmak veya 444 4 404 çağrı merkezimizi aramak ya da direkt olarak şubelerimizi ziyaret etmektir. Hayallerinize ulaşmak için tasarruf planınızı birlikte belirliyoruz. Belirlenen Tasarruf Planı sizin bütçenize göre hazırlanıyor ve aylık tasarrufunuza başlamış oluyorsunuz. Tasarrufa başladığınızda hayalinize ulaşacağınız tarih Tasarruf Uzmanlarımızca ödeme planlarınızda size sunuluyor ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmış oluyorsunuz.

Çekiliş canlı yayınını nereden izleyebilirsiniz?

Çekilişin yapılacağı günden birkaç gün önce, müşterilerimize sms ile izleyebilecekleri adres bilgileri gönderilmektedir. Ayrıca instagram adresimizden canlı olarak izleyebilirsiniz. Canlı yayın sonrasında tüm çekilişlerimiz youtube kanalımızdan izlenebilmektedir. Youtube adresimiz;Tasarruf Grup https://www.youtube.com/channel/UCYtLImqFR9SqWp5YBi_6gMw

Farklarımız ve Avantajlarımız nelerdir?

  • Tasarrufum Güvende Sigortası (HDI sigorta güvencesi ile ödemelerinizi teminat altına alan bir sigorta poliçesidir. İlk yıl için tamamen ücretsiz olarak müşterilerimize hediyemizdir.)
  • Dijital imza
  • Müşteri güvenliğini ön planda tutan bir sistem altyapısı
  • Online Tasarruf Uzmanı