Kredisiz Ev Alma Yöntemleri İle Kiradan Kurtulmak

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri İle Kiradan Kurtulmak

Kredisiz ev alma yöntemleri, son yıllarda kişilerin yatırım konusunda en çok ilgi gösterdikleri alternatifler arasında yer alıyor.

Ev almanın, ekonomik bakımdan zorlaştığı günümüzde özellikle büyük kentlerde, bu durum çok daha net anlaşılmaktadır. Satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması aynı zamanda ev kiralarının da yüksek seyretmesine neden olmaktadır.

Aylık gelirin, büyük bir bölümünün kira ve zorunlu harcamalara ayrılması sonrasında elde yatırım yapacak bütçe kalmamaktadır.

Bu nedenle kirada oturan ev kirasından şikâyetçi olmasına karşın, farklı bir barınma çözümü olmadığından istemeden kirada oturmaya devam ediyor.

Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Yüksek banka faiz oranları insanları tasarrufa dayalı faizsiz ev alma için teşvik etmektedir

Kredisiz Ev İle Kiradan Kurtulmak

Kiradan kurtulmak isteyen ancak, peşinat parası veya birikimi olmayan kişiler gerekli olan finansal destek için ilk olarak bankaların sağladığı konut kredisine başvurmaktadır. Bankaların sağladığı kredi, önceleri yatırım yapmak isteyenlere finansal çözüm açısından oldukça cazip gelmektedir. Oysa, başvuru sonrasında uygunluk koşullarının da tamamlanması ile verilecek olan konut kredisi tutarına ekspertiz raporu, zorunlu hayat sigortası, ipotek işlemi ve dosya masrafı gibi işlem kalemlerine ait masraflarda eklenmektedir. Böylece, bankadan talep edilen konut kredisi oranı masraflarında eklenmesi sonrasında, epeyi yüksek tutarlarda geri ödeme taksitlerine sahip olmaktadır.

Dar ve orta gelirli kişilerin ödeme konusunda zorlanacağı konut kredisi, bu nedenle çoğu yatırımcı tarafından tercih edilmemektedir. Ev almak isteyen çoğu kişi konut kredilerine uygulanan faiz ve masraf nedeniyle, tasarrufa dayalı peşinatsız koşullarla yatırım yapmayı tercih ediyor. Bu tür yatırım yapma koşulları, yatırımcıları ekonomik açıdan fazla zorlamadığından tasarrufa dayalı faizsiz ev alma için teşvik etmektedir. Bu faizsiz olanaklardan yararlanarak, ev almak isteyenlerin öncelikle tasarruf yapma konusunda adım atması gerekiyor.

Kredisiz Ev Alma!

Kredisiz ev alma, tasarrufla mümkün. Tasarruf, temel olarak toplum genelinde tam anlamı ile ve doğru biçimde uygulanmamaktadır.

Tasarruf yapacak kişinin öncelikle aylık harcamaları içinde gerçekten gerekli olmayan giderlerini belirlemesi gerekiyor. Gereksiz giderler konusunda tasarruf etmeye başladığınızda, birikim yapmaya da başlamış olursunuz. Bazen faturalı giderler olan elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi harcamalarda tasarrufa başlanabilir.

Daha sonra gıda, elektronik ve giyim konusunda da gereksiz ve gerçekten acil olmayan harcamalar konusunda kısıtlamaya gidilerek tasarruf sağlanabilir.

Tasarrufta asıl fikir aylık yapılan harcamalarda, gerçekten gerekli olmayan harcamaların yerine birikim oluşmasına olanak verir. Sağlanacak birikim sonrasında birçok kişi istediği koşullarla ev sahibi olmak için adım atma cesareti bulacaktır. Bu sayede banka ya da konut kredisine bulaşmadan, faizsiz ve kolay ödeme koşulları ile taksitle ev almak mümkün olmaktadır. Tasarruf A.Ş.’de, bu alanda tasarrufa dayalı faizsiz finans desteği veren ve son zamanlarda cazip ödeme koşulları sayesinde yoğun ilgi görmektedir.

Faizsiz Koşullarla Kredisiz Ev Alma

Kendi bütçesinden sağladığı miktarda tasarrufla ev almak isteyen herkes, faizsiz koşullarla kredisiz ev almanın keyfini yaşıyor. Tasarruf yapma konusunda adım atan herkesi bilinçli bir tasarruf uygulaması ile evim evim canım evim diye bileceği bir konuta sahip olması çok kolay. Gerek geliri kısıtlı olan ve gerekse kirada oturan kiracıların bile harcamalarından yapacakları tasarruf birikimi ile faizsiz ev kredisi koşulları ile ev alma olanaklarına sahip olması mümkün. Tasarruf A.Ş., bu amaçla birikim yapmak için kişilere faizsiz konut  ve peşinatsız ev alma konusunda ödeme kolaylıkları ve çeşitli kampanyalarla destek olmaktadır.

Tasarruf A.Ş., kişiye özel finansal çözümleri ile isteyenleri ev ve arabaya kavuşturuyor. Tasarruf A.Ş., tasarrufa dayalı faizsiz ev alma ve senetle cazip ödeme koşullarından oluşan araba kampanyaları sağlamaktadır. Tasarruf A.Ş., hakkında detaylı bilgi almak için 444 4 404 numaralı hattı arayabilir, internet sitesini ziyaret edebilir veya size en yakın Tasarruf A.Ş. şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş