Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Krediyle Ev Almak İçin 5 Altın Kural Tasarruf

Krediyle Ev Almak İçin bugünün şartlarında bir altın kural var, o da tasarruf etmektir. Ev almak için çözüm tasarruf yöntemlerinden geçmektedir. Her bireyin ev sahibi olmak hakkının bulunduğunu belirtmekle beraber, bu kriterlerin oluşma sebebi tamamen maddiyat ile ilgilidir.

Ev almak isteyenler için ev alma yöntemleri;

  • Nakit ödeme koşulu ile ev alma
  • Kısmi nakit ödeme, kalana konut kredisi ile ev alma
  • %20 Peşinat, kalan kısma faizsiz konut kredisi ile ev alma
  • Senetle ev alma
  • Tasarruf planı ile ev alma olarak sıralanabilir.

Bu yöntemler ile ev almak için sağlanması gereken kriterler ise;

  • Nakit ödeme yapabilmek için ev değeri kadar nakit sahibi olma
  • Kısmi ödeme kalana ihtiyaç kredisi için yeterli oranda nakit sahibi olup kalan miktar kadar banka kredisi çekebilecek kredi puanı
  • %20 peşinat sağlama koşulu
  • Senede imza atarak tamamen senet karşılığı ev alma yöntemi (Faizli,Faizsiz)

İşte bu nedenle sağlamanız gereken kriterler oldukça önemlidir. Tasarruf planı için ise özel bir zorunluluk yoktur.

tasarruf ile ev almak

Bankalardan kredi alarak ev almak oldukça çetrefilli bir iştir

Krediyle Ev Almak mı, Tasarruf ile Ev Sahibi Olmak mı?

Bankalardan kredi kullanmak ve krediyle ev almak oldukça çetrefilli bir süreçtir. Her şeyden önce kredinin vadesi mümkün mertebe uzun tutulur ki bu ödemeleri aksatmamak adına en uygun taksit miktarına bölünebilsin.

Bankalar ev kredisi faiz oranları yüksek tuttuğundan 200.000 10 yıl ev kredisi ödemek günümüzde oldukça zordur.

Oysa faizsiz yöntemler ile ev almak sizleri bu faiz yükünden kurtaracağı için hem taksit sayınız daha az olur hem de evin gerçek bedelinde satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Ben yine de kredi ile ev alacağım diyenler için tasarruf kurallarını sıralayacak olursak;

Tasarruf Etmenin Yolları

Tasarruf etmenin yolları için önce bu yola nasıl çıkacağınızı planlamanız gerek. Tasarruf etmek meziyet ister, kararlılık ister. Bütün bunları bildikten sonra yapmanız gereken ilk iş, tasarrufu nereden ve nasıl sağlayacağınızdır.

Örneğin evde tasarruf yöntemleri geliştirebilirsiniz. Su faturasını düşürmek, elektrik faturasının tutarını azaltmak, doğalgaz harcamalarınızı azaltarak önemli bir biçimde kar sağlamak, ikinci el alışveriş yaparak kaliteli ürünleri uyguna getirmek, gereksiz eşyalarınızı satmak, ek iş yapmak gibi avantajlı adımlar atarak kendinizi bu yolları keşfetmeye odaklamak ve kenara para ayırmak taksit öderken avantajınıza olacaktır.

1- Tasarrufu Hayatınızın Merkezi Haline getirmelisiniz

Tüm tasarruf işlemlerinin en önemli altın kuralı, tasarrufu hayatınızın merkezine yerleştirmenizden geçiyor. Eğer geçici gönüllü bir tasarruf planı oluşturursanız bu sizde zamanla motivasyon kaybına yol açacağı için, bir yerden sonra boş vermişlik oluşturup tasarruftan vazgeçmenize sebep olacaktır. Bu yüzden tasarrufu bir ilke olarak aklınıza kazımak ve tasarruf yapmak gerek.

2- Mümkün Mertebe Daha Fazla Tasarruf Etmelisiniz

Tasarruf ederken miktarın yeterli olduğunu düşünmek, tasarruftan vazgeçebilmek için potansiyel yaratır. Her zaman daha çok tasarruf edebilmeye odaklanırsanız mutlak suretle daha iyi tasarruf etmenize de olanak sağlamış olursunuz.

3- Sadece Faturalara Odaklanmamalısınız

Sadece elektrik, su, doğalgaz faturalarınız yok. Pil, batarya, giyim, gıda gibi her üründen tasarruf etmeye odaklanarak tasarruf miktarınızı yukarı çekebilirsiniz.

4- Kredinizi Yapılandırmaktan Kaçınmamalısınız

Kredi oranları zaman zaman oldukça aşağılara düşebiliyor. Bu durumlarda kredinizi yapılandırmaktan çekinmeyin. Evet, kredi yapılandırma sınırlı bir hak ve cezai durumlar doğurabiliyor ancak buradan sağladığınız faydayı kullanmamak sizin için tasarrufa giden yolda bir engel. Mutlak suretle yapılandırmalardan faydalanarak tasarruf edebilirsiniz.

ev-aletleri-tasarruf, Krediyle Ev Almak , ev almak

Konut kredisi ile ev almak mı yoksa evde yapacağınız 5 basit tasarruf yöntemi mi?

5- Faizsiz Sistemler İle Kar Etmek Daha Makul

Her şeye rağmen, kredili ev alma yöntemleri sizin hayat kalitenizi aşağıya çekecek ve aşırı düzeyde tasarruf etmek zorunda bırakabilecek yöntemlerdir. Bu sebeple faizsiz sistemler dahilinde ev almanın her zaman için daha doğru bir yöntem olduğunu bilmeniz ve buna uygun adımlar atmanızı tavsiye etmek de bize düşüyor. Siz siz olun, tasarruf ederek her şeye sahip olabileceğiniz unutmayın.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin ev almak ve araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ev almak

Paylaş