Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Kirada Otururken Ev Alabilirsiniz?

Kirada otururken ev sahibi olmak isteyenler öncelikle tasarruf yaparak ev alma hayallerine ulaşabilir. Tasarruf yapmak için ise önceliğiniz gelir ve giderlerinizi düzenlemektir. Genel olarak maaşlı çalışanların geliri sabittir fakat giderlerinizin kontrolü büyük ölçüde sizin elinizdedir. Tasarruf yapmak için giderlerinizi öncelik sırasına koymanız gerekir.

Bütçenizden acil olmayan ihtiyaçlarınız veya keyfi yaptığınız harcamaları biriktirerek ev sahibi olabilirsiniz. Tasarruf etmiş olduğunuz tutar küçük olabilir ve bu tasarrufla nasıl ev sahibi olunur diyebilirsiniz. Ancak ev almak isteyenler için bu küçük tasarrufların değeri oldukça büyüktür. Çünkü ev almak için taksit tutarını kendinizin belirlediği sistemlere katılım sağlayarak bu küçük tasarruflarınızla ev sahibi olabilirsiniz.

Tasarrufla Ev Sahibi Olmak

Tasarruf tutarınız ne olursa olsun bu tasarruflarınızı bir taksite bağlamak sizi bir bakıma zorunlu olarak tasarrufu sürdürmenizi sağlayacaktır. Tasarrufla ev sahibi olma imkânlarını öğrenmek için www.tasarruf.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tasarruflarınızı faizsiz ev almak için yatırıma dönüştürebilirsiniz. Bireysel tasarruflarınızla taksit ödemelerine başlayarak bir süre sonra kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Üstelik kirada otururken sadece tasarruf etmiş olduğunuz tutarla ara ödeme, faiz, peşinat gibi sorunlar yaşamadan rahatça yeni evinize kavuşabilirsiniz. Kirada oturanlar veya yatırım amaçlı ev almak isteyenler için tasarrufla ev almak bu sistemle çok uygundur.

Ev Almak

Ev almak denilince herkesin aklına banka kredisi kullanmak gelmektedir. Bankaların istediğiniz miktarda kredi vermeme olasılığı da yüksektir. Çünkü banka alacağınız ev değerinin en fazla %80 oranı kadar kredi ödemesi yapmaktadır. Bankalardan konut kredisi kullanmak birçok yükü de beraberinde getirmektedir.

Bu yüklerden bazıları şöyle sıralanabilir;

  • Faiz yükü
  • İpotek masrafı
  • Kefil sorunu
  • Dosya masrafı
  • Komisyon

Bankadan kredi kullanarak ev almak isteyenler bu masraflar ile iki tane daha ev sahibi olabilir. Bu nasıl olur diyenler için kısaca özetleyelim. 250 bin TL kredi kullanmak istiyorsunuz ve 10 yıl vade düşünüyorsunuz. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı azami 3.600 TL ile 4.660 TL arasında olacaktır. Toplamda 10 yılda geriye ödenecek tutar ise 440 bin TL ila 560 bin TL arasında olacaktır. Diğer masraflar da eklendiğinde alacağınız evin değerini iki katından fazla geriye ödemiş olacaksınız.

Tasarruf Ev Sahibi Olmak İçin Yeter Mi?

Tasarruflarınızı doğrudan alacağınız evin bedelini ödemek için kullanacağınızdan tasarruflarınız ev sahibi olmanız için yeterli olacaktır. Çünkü bu sistemlerde faiz, masraf, komisyon, ipotek ve kefil gibi katılımcıları zorlayacak uygulamalar bulunmaz. Kendi belirlediğiniz taksit tutarını ödeyerek yeni evinize sahip oluyorsunuz. Bu sistemlere birikim sahibi olarak katılmak ayrıca avantajlar sağlayacaktır. Mevcut birikimlerinizi peşinat olarak (isteğe bağlı) ödemek evinizin borcunu daha kısa sürede bitirmek açısından kıymetlidir. Ayrıca peşinat vermek taksit miktarlarının da azalmasını sağlayacağı için ödemede güçlük çekilmeyecektir.

Tasarrufla Neler Alabilirim?

Bütçenizden yapmış olduğunuz tasarrufla sadece ev değil araba sahibi de olabilirsiniz. İstediğiniz aracın değerini kendi belirlediğiniz taksit tutarlarını ödeyerek sahip olabilirsiniz. Araba alırken de faiz, komisyon, dosya masrafı ve ipotek gibi ekstra yüklerden kurtulursunuz. Beğendiğiniz arabayı seçersiniz ve hemen taksitlerini ödemeye başlayarak yeni arabanızın keyfini sürebilirsiniz. Bu sistemde ev veya araba sahibi olmak için kendi belirlediğiniz teslim tarihleri mevcuttur. Ancak noter huzurunda her ay gerçekleştirilen çekilişler ile ev veya arabanızı kısa sürede teslim alma şansınız da bulunmaktadır. Sistemde bulunan gruplara dâhil olmak ev veya araba çekilişlerinde şanslıysanız belki ilk aylarda sizi ev veya arabanıza kavuşturacaktır.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin ev ve araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş