Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Evde Yapacağınız Enerji Tasarrufu Sizi Ev Sahibi Yapabilir

Hayallerinize kavuşmanın yolu birikimden, birikime giden yol ise tasarruftan geçer. Tasarruf, bir iş için sermaye yaratabildiği gibi aynı zamanda ev ve araba sahibi de yapabilir. Dünyanın sayılı zenginlerinin dişinden tırnağından ayırdığı paralara kurdukları işler ve hala tasarruf yapma çabası tamamen bununla alakalı. Peki, evde enerji tasarrufu sizi ev sahibi yapabilir mi?

Enerji Nedir? Enerji Nasıl Kullanılmalı?

Enerjiden bahsederken, günlük hayat döngümüzü sürdürebilmek adına beslenmek, beslenmenin ardından da vücudu harekete geçirmek için oluşturduğumuz enerjiyi kast etmiyoruz. Yine de her halükarda ihtiyaçlarımızın en başında gelen enerji, yani elektrik bizler için her anlamda özel. Teknolojinin hayatımıza hızla yerleşmesi ve hayatımızın merkezi olması dolayısıyla elektrik enerjisini hayatımızın merkezinde bulunduruyoruz.

Oturduğumuz evden iş yerimize kadar günün her anında ve her yerinde teknolojiden ve enerjiden faydalanıyoruz. Tüm bunlara rağmen enerjiyi doğru yönlendirmek ve enerjiyi tasarruflu kullanmak en az enerjiye sahip olmak kadar önemli bir unsur. Bunun sebebi ise enerjinin yalnızca bizim değil, tüm ülke ve dünyanın ihtiyacı olmasıdır. Elbette tasarruf ederken kendimizi düşünerek hareket etmek de oldukça kıymetli.

Kısaca evde enerji tasarrufu yapmak ve enerjiden tasarruf etmek bir şirket sahibi için kar amacı güderken, bireylerin ve dar gelirli insanların amacı ise tasarruf etmek ve birikim yapmaktır. Bu sebeple enerjiyi ihtiyaç dahilinde kullanmak, gereksiz enerji kullanımını engellemek, bataryaları tam kapasite ile doldurup tamamen bitene kadar tekrar kullanmamak, akşamları televizyon izlerken gereksiz ışıkları söndürmek, bulunmadığınız odada açık konumda ampul bırakmamak, sürekli olarak elektrikli ev aletlerini prizlere takılı bırakmamak enerji kullanımı için önemli detaylardır.

enerjide-tasarruf

Evde enerji tasarrufu birikim yapmanın en mantıklı yoludur

Enerjide Tasarruf Neden Önemli?

Enerjide tasarrufun hayati önem taşıyan iki kısmı mevcuttur. Birincisi tüm ulusun ve dünyanın enerjiye ihtiyaç duyması sebebi ile tasarruf ederek gelecek nesilleri düşünmek, ikincisi ise kendimize ek gelir yaratmak ve tasarruf ederek bu parayla birikim yapmaktır. Her iki unsur için de düşünüldüğünde enerji önemli bir ihtiyaçtır. Konumuz ev almak olduğu için enerjide tasarrufun önemini buna göre değerlendireceğiz.

Enerji tasarrufu yapmak adına;

 • Ev aletlerini ihtiyaç dışında prizden çekmek
 • Bataryaları doğru kullanmak
 • Pil enerjisini doğru kullanmak
 • Şarjlı ev aletlerini tam doluma getirip bitene dek kullanmak
 • Mümkün mertebe gündüz vakti ampul yakmamak
 • Akşamları ihtiyaç yoksa ışıkları açık tutmamak
 • Tasarruflu Ampul ve Ev Aletleri kullanmak

Oldukça önemli konu başlıklarıdır. Bu konularda başarıya ulaşmanız durumunda her ay ortalama giderinizin yarısı kadar enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Evde Enerji Tasarrufu Sizi Ev Sahibi Yapabilir

Sadece enerji tasarrufundan ortalama giderlerinizi yarı yarıya azaltabileceğinizi öğrendiniz. Tıpkı enerji gibi su, doğalgaz ve diğer giderlerinizde de tasarruf etmenin yolları var.

Su faturanızı azaltmak için;

 • Elde bulaşık yıkamayı bırakmak
 • Elde çamaşır yıkamayı bırakmak
 • Çiçeklerinizi banyo suyu ile sulamak
 • Aç kapa musluk kullanmak
 • Diş fırçalarken suyu açık bırakmamak
 • Çift modüllü sifon kullanmak (az ve çok kullanım için)
 • Duş sürenizi kısa tutmak

Şeklinde temel ihtiyaçlarınızı doğru yönlendirmek, sudan önemli derecede tasarruf etmenizi sağlar.

Bulunmadığınız odalarda doğalgaz kullanmamak, suyu doğru kullanarak doğalgaz sayacınızın da az çalışmasını sağlamak, mümkün mertebe ısı yalıtımı sağlamak da hem ısınma ihtiyacınızdaki kaliteyi hem de doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu sayede ev almak için önemli adımlar atmış olursunuz.

Tasarrufunuzu Değerlendirmenin En İyi Yolu

Sağladığınız tasarruflar sayesinde ileri vadede birikim yapabilecek ve bu birikim ile ev alabileceğiniz konuma gelebileceksiniz. Bir yandan birikim yapmak bir yandan da ev alma sürecinizi hızlandırmak için www.tasarruf.com.tr adresinden Tasarruf A.Ş.’ye başvurarak bu konuda kendinize yeni bir çözüm yaratabilirsiniz. Tasarruf A.Ş. tıpkı siz ve sizler gibi ödeme gücüne sahip insanları bir araya getirerek ev alırken 247 aya kadar sağladığı taksitli ödeme seçenekleri sunan ve bunu yaparken sizi faize bulaştırmayıp ek yüklerden ve banka kredilerinden kurtaran çözümler sunuyor. Tasarruf etmeyi hayatınızın merkezi haline getirerek ev sahibi olabileceğinizi asla unutmayın.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin ev ve araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş