Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Ev ve Araba Almak İçin Güç Tasarrufu

Ev ve araba almak için güç tasarrufu yapabilirsiniz. Peki, güç tasarrufu nedir ve nasıl yapılabilir bilmek ister miydiniz?

Ev ve Araba Almak İçin Güç Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Güç tasarrufu denildiği zaman fiziksel bir güçten bahsetmediğimizi bilmeniz gerekir. Sizlerin ev ekonomisine ve birikimine katkıda bulunacak güç tasarrufu, elektrikli ev aletlerinizi hedef alan tasarruf biçimidir.

Elektrikli Ev Aletleri ve Faturaya Etkileri

Elektrikli ev aletleri ve enerji yönetiminde güç tasarrufu sağlamak için izlenmesi gereken birkaç adım ve bu doğrultuda tasarruf sağlayabileceğiniz birçok seçenek mevcuttur.

elektrikli-ev-aletleri-tasarruf

Evlerimizde yer alan ve genel aylık enerji giderlerimizin yaklaşık %25’inden tasarruf edebileceğimiz bu ürünler;

 • Buzdolabı
 • Derin Dondurucu
 • Televizyon
 • Bilgisayar
 • Ütü
 • Fön makinesi
 • Çamaşır Makinesi
 • Bulaşık Makinesi
 • Mikrodalga Fırın
 • Fırın
 • Aydınlatma ürünleri

Olarak tüm evlerde mevcutlar. İşte evlerimizde kullanılan bu teknolojik ürünler, 24 saatlik kullanımları söz konusu oldukları zaman enerji ve güç kaynaklarını kullanmak sureti ile faturalarımızı oldukça kabartıyorlar.

ev-aletleri-tasarruf

Enerjide Güç Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

Buzdolabı ve derin dondurucunun 24 saatlik aktif bir kullanımı söz konusu. Diğer ürünler ise yalnızca çalıştırıldıkları zaman devrede olan ürünlerdir. Örneğin aydınlatma ürünleri yalnızca kullanıma bağlı olarak açılmakta, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi de belirli aralıklarla kullanılmaktadırlar.

İzlenilmesi gereken ilk yol 24 saat çalışan buzdolabı ve derin dondurucu gibi ürünleri A sınıfı enerji tüketiminde ve mümkünse A+ olacak şekilde temin edilmesidir. A sınıfı enerji ürünlerinin yanına ne kadar (+) artı eklenirse, ürün o kadar enerji ve güç tasarrufu sağlar.

24 saatlik ürün kullanımlarının arkasından aydınlatma, çamaşır, bulaşık makinesi ve televizyonların da bu sınıfta yer aldığına dikkat ederek tasarrufta ilk ayağı oluşturabilirsiniz. Sadece bu ürünlerle dahi %20 enerji tasarrufu yapabilir ve elektrik faturanızın %20’si kadar kalıcı bir birikim yöntemi oluşturabilirsiniz.

Kısa süreli çalışmasına rağmen bir fön makinesi 60 Watt gücünde bir ampulün tam 3 saat boyunca harcadığı enerjiyi yalnızca 3 dakika içerisinde harcar. Televizyon başında uyuya kalmak, fırını lüzumsuzca yemek hazırlanmamışken aşırı sıcak ve uzun süreli hazır bulundurmak, sık sık mikrodalga cihazınızı kullanmak, ütü yaparken vakit kaybetmek de enerji giderlerinizi arttıracak cinsten davranışlardır. Oysa tüm bu davranışlarınızı doğru bir şekilde düzenleyerek güç tasarrufu sağlamanız mümkün.

Diğer Tasarruf Yöntemleri

Su faturalarını azaltmak için elde yıkama alışkanlığını hem çamaşır hem bulaşık makinesine devretmek, duşu kısa tutmak önemli. Buna ek olarak doğalgaz giderlerinizi azaltmak üzere evde hiç bulunmadığınız odaları ısıtmamak, yine gün içi sıcak su kullanımlarınızı ihtiyaç haricinde minimuma indirmek sureti ile sağlayabilirsiniz. Dışarıda yemek yeme alışkanlıklarınızı azaltmak, keyfi alışverişlere son vermek gibi davranışlar sayesinde tasarruflarınızı destekleyerek ayda ortalama giderlerinizi %50 oranında azaltabilir ve bu sayede bir ev ya da araba sahibi olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Tasarruf İle Taksitle Ev ve Araba Almak 

Buraya gelene kadar tasarrufun önemi ve size kalacak, birikim yapmanızı sağlayacak modelleri anlattık. Peki, biriktirmeye ya da aylık tasarruflarınızı değerlendirmeye, bu sayede ev ya da araba almaya ne dersiniz? Örneğin tüm tasarruf modellerini doğru uygulayarak ayda kenara atacağınız 500 TL ile ev sahibi olmak ister miydiniz? Bunu gerçekleştirmek isteyenler için www.tasarruf.com.tr’den Tasarruf AŞ‘ye ulaşabilir ve günün sonunda Tasarruf AŞ’nin sizlere sağladığı katkılar ile tıpkı sizler gibi benzer ödeme gücüne sahip insanlarla ev sahibi olabilirsiniz.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin ev ve araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş