Bursaspor Tasarruf

Bursaspor Eski Günlerine Tasarruf ile Dönecek

TFF Birinci Lig’in başarılı ekiplerinden Bursaspor; 2020 /  2021 futbol sezonunda formasının göğsünde Tasarruf A.Ş. reklamıyla maçlara çıkacak. Yeşil beyazlı ekibin başkanı Erkan Kamat, Tasarruf A.Ş.’nin Bursaspor’a uğur getireceğini ve Bursaspor’un eski günlerine kavuşması adına yapılan bu desteğin önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

Tasarruf A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman, Bursaspor’un Başkanı Erkan Kamat ve Bursaspor yöneticilerinin hazır bulunduğu Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda forma göğüs sponsorluğu resmi sözleşmesi imzalanmıştır.

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, sponsorluk sözleşmesinin imzalandığı toplantıda Tasarruf A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Narman’ın Bursalı olmasının sponsorlukta öneminin büyük olduğunu vurgularken, Bursaspor’un yaşadığı idari, mali zorlukların altını çizdi. Bursaspor’un Bursa’nın yetiştirdiği insanlara ihtiyacı olduğunu ve Türk futbolunun Bursaspor gibi köklü kulüplerinin eski güçlerine kavuşabilmeleri ve sorunlarının çözülebilmesi için elbirliği ile çalışmak gerektiğini de söyleyen Erkan Kamat, ”Türkiye genelinde herkese ev ile araba kazandırmak için yatırım yapan Tasarruf A.Ş’nin, yeni forma sponsorumuz olmasından dolayı çok mutluyuz. Yeni anlaşmamız hem Bursaspor’a hem de Tasarruf A.Ş.’ye hayırlı olsun. Tasarruf A.Ş. firması hem kulübümüze uğur getirsin hem de biz onlara uğur getirelim, başarılarımızı birlikte kutlayalım” ifadelerini kullandı.

2009/2010 sezonunda Türkiye Süper Ligi şampiyonu olan Bursaspor, bir sonraki sene Şampiyonlar Ligi gruplarında Türkiye’yi temsil etmişti. Daha önceki yıllarda da defalarca ülkemizi Kupa Galipleri Kupası ve Inter Toto Kupası’nda temsil eden Bursaspor, 2010/2011 sezonunda İngiltere’nin Manchaster United, İskoçya’nın Rangers ve İspanya’nın Valencia takımlarıyla mücadele etmişti. 2018/2019 sezonunda Türkiye Süper Ligi’nden TFF 1. Lig’e düşen Bursaspor, yaşadığı mali ve idari sorunlara rağmen 1. Lig’e tutunmayı başarabilmiştir. Bu sezon transfer yasağı da olmasına rağmen genç yıldızlarıyla başarılı performanslar sergileyen Bursaspor, Tasarruf A.Ş. sponsorluğuyla tekrar hak ettiği yerlere geri dönmenin hesaplarını yapıyor.

Paylaş