Birikim, Ev Alma, ev almak, faizsiz ev, faizsiz ev kredisi, taksitle ev, Tasarruf, Tasarruf Etmek, Tasarrufla ev

Batarya Tasarrufu Yaparak Ev Sahibi Olabilir Misiniz?

Çeşitli tasarruf yöntemleri ile birikim yapmak ve ev sahibi olmak çok da zor değil. Başlangıçta düşünüldüğünde size imkansız gelen ancak bir şekilde biriktirmeye ve tasarruf etmeye başladığınızda başından sonuna kadar sizi şaşırtacak olan tasarruf denklemleri oldukça hoşunuza gidebilir.

Kredi ile Ev Almanın Doğurduğu Maliyetler

Günümüzde ev sahibi olmayanların en önemli masraf ayağı kira ve faturalar. Elbette faturalar ev sahibi olmanız durumunda da hayatınızda masraf olarak yer edinmeye devam edecekler ancak kira için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve bu şehirlerin pahalı kiraları ile başa çıkmak zorunda kalan bireyler için bir noktadan sonra kira ödemek işkence haline gelebiliyor.

Dar ve orta gelirli aileler için ise durum tamamen bir felaket senaryosu gibi. Düşünün, tek başına çalışan bir asgari ücretlinin kira ödemesi, faturalar ile başa çıkması, giyim, gıda gibi ihtiyaçları karşılaması hiç ama hiç mümkün değil. İşte bu tip durumlarda ev sahibi olmak ve kira giderinden kurtulmak için bir çare olması gerektiğini düşünen ve bu çarelerin peşinden koşan insanlar var.

Örnek vermek gerekirse banka kredisidir. Peki, dar gelirli aileler için hiç de cazip olmayan ev fiyatlarına ek olarak banka faizini de hesaba kattığınızda ortaya çıkan maliyetleri hiç merak ettiniz mi? Maalesef asgari ücretli için böyle bir imkan yok ancak en azından kenara para koyabileceğiniz ve birikim yaparak peşinatı arttırmanız mümkün. Bu sayede kredi miktarını düşürerek buradan doğacak faiz maliyetini de kısmış olabilirsiniz.

Kredi ile ev almanın doğurduğu maliyetler ise biraz can sıkıcı.

ev-almak-tasarruf

Banka kredisi kullanarak;

  • Ekspertizin krediden düşülmesi ve masrafın anında alınması
  • Tahsis masrafı
  • Dosya masrafı
  • Faiz masrafı

Gibi masraflar ortaya çıkaran bankalar asıl kazancı son adım olan faiz ile kazanıyorlar. İşte bu ek maliyetler yüzünden de zaten pahalı olan ev fiyatları iyice kabarıyor ve uzun yıllar yüksek ödemeler yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Batarya Tasarrufu Yapın

Bankanın yaşattığı faiz yükünden kurtulmanın yollarının başında tasarruf geçiyor. Örneğin evde batarya, pil, şarjlı aletleri doğru kullanarak elektrikten tasarruf edebilirsiniz. Aynı şekilde elde bulaşık yıkamayarak, duş suyunu değerlendirerek, temiz suyu heba etmeyerek de su faturasından kar etmek mümkün. Televizyon, ampul ve benzeri elektrik ihtiyacı ile beslenen cihazları da ne kadar kısarsanız o kadar kar edebiliyorsunuz. Bu sizi faiz yükünden kurtarmak üzere tasarruf ettiren ve anapara ihtiyacınızı kısan, elinizdeki parayı arttıran yöntemlerin başında geliyor. Giderlerinizi kısarak yapacağınız her türlü birikim ev sahibi olmaya ve faiz yükünden kurtulmaya doğru giden önemli bir adımdır.

Tasarruf Etmenin Altın Sırları

Batarya tasarrufu yapmak ve tasarruf ederken küçük işlemler ile sizi başarıya götürmekle kalmıyor, aynı zamanda sizi ev sahibi yapmak için de umut aşılıyor.

Örneğin çocuklarınızın pilli oyuncaklarını kullanmadığınızda pilleri yuvadan çıkarmak, elektrikli ev aletlerini ihtiyaç dahilinde olmadığında prizde bulundurmamak. Boş bir fırını uzun süre bekletmemek ve yalnızca ihtiyaç kadar kullanmak, şarjlı ev aletlerini tam şarj edip şarjları bitene dek tekrar tekrar şarj etmemek ve bu şekilde bataryadan tasarruf ederek aylık 50-100 TL kenara koymak mümkün. Sadece bataryadan bu denli bir ek tasarruf elde ettiğinizi düşünerek bunu su, telefon masrafları ve diğer giderlerinize de yansıttığınızı düşünün.

İşte altın değerinde birikim sırrı budur. Bu sayede kenara her ay koyabileceğiniz 400-500 TL ile birikim yapabilir ve hayallerinize giden yolda doğru adımları atmaya başlayabilirsiniz.

Ödeme Yapmaya Uygun Ev Sahibi Yapan Sistemler

Elbette günü kurtarırken ileriyi düşünmemek olmaz. Bu yüzden tasarruf ederken belli bir plan dahilinde hareket etmek de oldukça önemli. Bugünün şartlarında sizi kolayca ev sahibi yapan bir yöntem de www.tasarruf.com.tr‘de bulunan tasarruflu ödeme yöntemleridir. Bu yöntemler ile yapacağınız tasarrufları aylık belirli ödemeler ve size denk düşen ödeme gücüne sahip insanlar ile birleştirerek ev alma şansınız mevcut. 24 ile 247 ay arasında değişen ödeme yöntemlerinden size hitap edeni bularak siz de ev sahibi olabilirsiniz, yeter ki tasarruftan vazgeçmeyin.

Tasarruf AŞ firması kişiye özel çözümler sunmaktadır. Sizde acele edin ev ve araba kampanyalarını kaçırmayın. 444 4 404 numaralı hattı arayarak veya aşağıdaki linke tıklayarak Tasarruf AŞ kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş