Adım Adım Tasarruf ile Ev Alma Rehberi

Adım Adım Faizsiz Finansman ile Ev Alma Rehberi

 

Ev alma hayali olan insanlar faizsiz finansman sektörü ile hayallerine kolayca kavuşabiliyorlar. Ve bu sektör hakkında da cevabı merak edilen birçok soru bulunuyor. Bu yazımızda adım adım faizsiz finansman sektörü ile ev alma rehberini sizler için hazırlayacağız ve en güvenli şekilde hayallerinize kavuşmanıza yardımcı olacağız.

Hayalleriniz için tasarrufa başlamak istiyorsanız bu rehber size oldukça yardımcı olacak. Tasarruf etmeye başlayıp hayallerinize kavuştuğunuz zaman da yapmış olduğunuz tasarruf geleceğinize yaptığınız eşsiz bir yatırım olacak.

Faizsiz finansman sektörüne katılıp ev sahibi olmak isteyen kişiler için sektörün gereklilikleri ve işleyişini aşağıda adım adım açıklayacağız.

Almak İstediğiniz Evin Tutar Aralığını Belirleyin

Öncelikle alacağınız evin tutarını bilmek size yardımcı olacaktır. Çünkü yapılacak tüm ödeme planları sizin bütçeniz ve almak istediğiniz evin fiyatına göre belirlenecektir. Tasarrufa dayalı finansman şirketlerine gittiğiniz zaman o fiyat üzerinden cüzi bir miktar hizmet bedeli alınır ve işleyiş ona göre başlar.

Şirketleri İyice Araştırın

Sektördeki şirket sayısı gittikçe artmakta ve bu yüzden şirketler arasındaki rekabet de giderek artmakta. Birçok şirketin olmasından dolayı hepsinin verdiği hizmetler arasında da oldukça büyük farklar olacaktır. Bu yüzden, faizsiz finansman ile ev alma deneyimininiz esnasında derinlemesine araştırma yapmanızı tavsiye ederiz ve güven konusunu birinci plana koymanızı da söylemeden edemeyiz.

Yatırımlarınız Güvende mi Değil mi Emin Olun

En önemli nokta tam da bu. Çünkü ödemelerinizin uçup gitmesini istemezsiniz.  Bu yüzden şirketlerin size sundukları güvenceleri iyice araştırın ve sigorta güvencesi olan şirketlerle çalışın.

Ofislere Uğrayın ve Temsilcilerle Konuşun

Tüm araştırmalarınızın yanı sıra ofislere gitmenizi ve temsilcilerle detaylıca konuşmanızı tavsiye ederiz. Bu esnada aklınızdaki tüm soruları sormaktan da çekinmeyin ve hiçbir sorunuzu cevapsız bırakmayın.

Karar Verin ve Haklarınızı Bilin

Hangi şirketten hizmet alacağınıza karar verdikten sonra haklarınızı sonuna kadar kullanın. Ara ödemeleriniz var mı? Taksit erteleyebiliyor musunuz? Erken teslim çekilişlerine ne sıklıkta katılabiliyorsunuz? Hepsini öğrenin ve muhakkak takip edin.

Ödeme Planlarınızı Birlikte Oluşturun

Adım adım faizsiz finansman sektörü ile ev alma rehberimizdeki en önemli noktalardan birisi de bu. Ödeme planlarınız oluşturulurken muhakkak size başvurulmalı ve taksitleriniz olabildiğince sizin bütçenize uygun bir şekilde oluşturulmalı. Zaten bu madde de şirketleri ne kadar iyi araştırdığınızla alakalı.

Erken Teslim Çekilişlerini Takip Edin

Sektörün farklarından biri de erken teslim çekilişleri sayesinde ilk aydan bile evinize kavuşma fırsatınızın olması. Bu sebepten ötürü hangi zaman aralığında bu çekilişlere katıldığınıza ve çekilişlerin ne kadar güvenli yapıldığından her zaman emin olun. Ev alma imkânınız ne kadar erkense hayat sizin için o kadar kolaylaşacak demektir.

Teslim Tarihinizi İlk Günden Öğrenin ve Takipçisi Olun

Erken teslim çekilişlerinde sizin isminiz çıkmasa bile hizmet aldığınız şirketin size vadettiği teslim tarihini bilin ve şirketler arasındaki teslim tarihlerini karşılaştırın. Çünkü evinize ne kadar erken kavuşursanız o kadar iyi.

Son Adım: Evinize Kavuşun

Faizsiz finansman sektörünün size sağladığı kolaylıklar ile bütçenizi hiç zorlamadan hayalinizdeki eve kavuşun ve geleceğinize umutla bakmaya başlayın.

Paylaş